Nesnáším nakupování. Vážně. Ale jinak to nešlo, protože jsem nebyl vlastníkem žádného lněného oblečení ani tílek odvádějících vlhkost, kteréžto se na tyhle výlety doporučují, a tak jsme se s maminkou vydali pro oblečky. Nejdřív jsme zkusili Bershku, kde měli pro náš účel vhodné celé jedny kalhoty, a když jsme viděli frontu na pokladny, radši jsme šli do H&M, které bylo hned vedle. Tam jsme nakonec vybrali několikero kalhot, buď čistě lněných, nebo z viskózy a lnu, ve kterých bych se snad nemusel na sluníčku usmažit, a několikero lněných košil.

Jednu pěknou tmavší jsme našli mezi rozhodně ne lněnými oblekovými košilemi, a když jsme se ptali slečny brigádnice, jestli by nás nedovedla k jejím (košiliným) kamarádkám, abychom si jich vzali více, bylo nám řečeno, že je tu slečna nová a že to tu nezná, načež nás dovedla úplně jinam… Na pokladně mě paní pokladní odkázala “tam, co jsou ty červené”, což mi zpětně přijde velmi vtipné - ptám se, kde jsou černé košile, tak asi logicky vím, kde jsou červené, jinak bych se zeptal i na ty… Nakonec jsme ale nakoupili a i ty proklaté tmavší košile jsme našli. Byť jde móda úplně mimo mě, i já jsem musel uznat, že být celý oblečený do béžové a vypadat jak doktor David Livingstone je trochu trapné.

Slunce naše jasné SiMíK mi dospodu poradil uniqlo trička/nátělníky, ale protože u nás budou až v roce 2028, což je mi platné, rozhodl jsem se pro Moiru. Mají příjemná trička bez rukávů, co by díky mOdErNíMu pAtEnToVaNéMu VlÁkNu Moira TG 900 neměla vůbec hřát a odvádět vlhost a lidský vývar velmi rychle a efektivně. Jak obstojí ve 35 °C při rosném bodu 25 °C uvidíme, ale když to přežili všichni přede mnou, přežiju to i já.